Bussy bags pro 1. st. ZŠ (věk 6-12 let)

O co jde? Bussy bags, neboli výměna pytlíkových aktivit je výměnou podomácku vyrobených montessori pomůcek mezi cca 20 maminkami (tatínky), nebo učitelkami (učiteli), prarodiči… Každý z účastníků připraví jednu svou aktivitu 20x. Poté ji zašle ve všech vyhotoveních na smluvenou adresu – organizátorce. Ta aktivity rozdělí a pošle každému účastníkovi zpět jeho aktivitu spolu s dalšími 19 jinými od ostatních.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pravidla výměny:
– Dodržovat termíny (přihlášení, výběru aktivity, odeslání aktivity…). Prosím, zvažte své možnosti a svou zodpovědnost.
– Aktivitu je nutné směřovat na domluvený věk dětí – 1. st ZŠ – 6-12 let.
– Volte takovou aktivitu, která by Vám a Vašemu dítěti udělala radost nebo co potřebujete “procvičit“ 🙂
– Počet účastníků v jedné skupince je přibližně 20 (aktivitu tedy budete muset vyrobit přesně tolikrát, kolik bude účastníků).
– Cena aktivity by neměla přesáhnout 30 Kč (počítejte tedy s nějakým vkladem – za materiál).
– Aktivitu budeme popisovat pro další maminky tak, aby se dala publikovat na našem pomůckovém webu http://pomucky.narovine.cz/ jako inspirace pro ostatní. Na webu se můžete inspirovat, ale nejde o to, stáhnout již vytvořený materiál z těchto stránek – vymyslete prosím vlastní. 😉
– Ještě k zadání – tato výměna je pro děti věku 6-12 let -takže “vyšší náročnost” – ráda bych vynechala prvopočáteční čtení- tj. samostatná písmena apod. Bylo by dobré zaměřit se na učivo čj (např. vyjmenovaná slova, shoda podmětu s přísudkem, slovní druhy…), a učivo týkající se lidské společnosti: vývojové fáze člověka, rodina, profese včetně policie a dopravní výchovy, života lidí zdravotně handicapovaných, lidských práv, obchodu, případně různých náboženství (přírodní národy, judaismus, křesťanství, islám, buddhismus). Jde o projektové téma, kterým se budeme ve škole zabývat celý příští rok a budete mít možnost v naší fotogalerii sledovat i využití pomůcek a další aktivity.
– Termín: do konce března přihlásit, do 15. 4. 2014 vybrat aktivitu, duben + květen tvořit, 31. 5. 2014 by měly být balíčky s aktivitami u nás, aby Vám do konce školního roku dorazily zpět.

A pokud do toho chcete jít?
Poslat přihlášku na marie.brozova@narovine.cz do 31.3.2014
Do přihlášky napsat své jméno, telefon, email, rovnou tip na 3-5 aktivit, které byste mohli sami vyrobit, nebo které vás oslovují.
(Já vám napíšu, založím skupinu na facebooku a pošlu link, ať se můžeme radit…)

Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Bussy bags pro 1. st. ZŠ (věk 6-12 let)

 1. Dobrý den,

  velmi ráda bych se přihlásila do výměny. Mám děti 6 a 7 let, proto bych se chtěla zaměřit na aktivity zhruba v tomto věku. Dnes mě napadla aktivita na procvičení pravolevé orientace, protože to dělá dětem celkem potíže, nebo na procvičení jednotlivých členů v rodině (kdo je teta, babička, bratranec atd.).
  Našim malým jsem již vytvořila čtyři pohádkové příběhy, které přiřazují k obrázku dle dané pohádky (je tam např. věta V každém oříšku byly schované nádherné šaty a střevíce. a děti musely tuto větu přiřadit k obrázku Popelky). Na stejném principu přiřazování vět bych si představovala i předchozí dvě uvedené aktivity (aby si děti zároveň procvičily i psaní).
  Toto je jen návrh, co bych mohla udělat, pokud by to nevyhovovalo, můžeme se samozřejmě domluvit jinak :-).

  Mějte se moc hezky a přeji pěkný den, Lucka

 2. Dobry den, napada ma ci by boli vhodne aktivity aj pre slovenske dieta. Cestina nam nerobi problem ale ak budu aktivity zamerane na gramatiku ceskeho jazyka…kolko z 20maktivit bude zameranych na cestinu?
  dakujem.
  katka

 3. Do akeho datumu budu mat byt aktivity hotove? problem bude asi aj postovne…zvyknu sa aj slovai zucastnit?

 4. Dobrý den , Kataríno, omlouvám se nechodím sem často a nenapsala jste mi mail, skupina je již uzavřená…- podle toho co jsem teď spočítala je nás 29 cca polovina aktivit je vyloženě na čj …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..